Gadżety firmowe – przygotowanie

Gadżety firmowe

Gadżety firmowe

W dzisiejszych czasach wszystkie firmy są zmuszone do prowadzenia innowacyjnych działań o charakterze marketingowym. Działania te mają na celu pozyskiwanie nowych klientów, a także dbanie o relacje z tymi, którzy już są klientami danego przedsiębiorstwa. W tym celu przedsiębiorstwa mogą podejmować bardzo różne działania, jak wspomniano, liczy się, aby były one innowacyjne i inne, niż prowadzi konkurencja. M. in. mogą one dystrybuować gadżety, zwane firmowymi, które będą promować daną markę. Oczywiście kwestia dystrybucji bardzo się tu liczy, jednak proces zacząć należy od przygotowania. Od tego, jak owe gadżety będą wyglądały, zależy w dużej mierze powodzenie całej kampanii z ich udziałem.

Gadżety firmowe muszą być przygotowane pod względem rodzaju (jaki to ma być przedmiot), charakteru (jakie będą jego cechy), a także szczegółów wizualnych (kolor, nadruki, itp.). Liczy się także, czy mają one jakieś specjalne funkcje. Oczywiście nie wszystkie przedmioty mogą je mieć, ale niektóre z pewnością tak.

Jeśli chodzi o wybór rodzaju przedmiotu, ważne, aby trafiał on skutecznie do docelowej grupy klientów danego przedsiębiorstwa. Jeśli np. jest nim sklep z zabawkami, jego klientami są dzieci oraz rodzice tych dzieci. A zatem przedmiot musi być dostosowany do dzieci – może to być zatem balon albo maskotka.

W przypadku charakteru, jaki mają mieć dane gadżety firmowe, chodzi tu o ich kształt, wielkość, itp. Jeśli gadżetem jest np. breloczek na klucze, może być bardzo mały albo bardzo duży, może też być przygotowany w kształcie zapalniczki, noża, itp.

Szczegóły wizualne muszą odpowiadać potrzebom danej firmy oraz reklamy. Muszą także zgadzać się kolorystycznie z logo danej firmy i barwami, które najczęściej wykorzystuje ona w swojej działalności (np. kolorystyka w siedzibie, kolor odzieży roboczej pracowników, itp.). Jeśli np. logo danej firmy jest czerwone, w tym kolorze są także siedziba firmy i odzież robocza personelu, gadżety firmowe tej firmy także będą miały elementy koloru czerwonego.

Jeśli natomiast chodzi o specjalne funkcje, niektóre przedmioty mogą je spełniać. Najlepszym przykładem mogą być wspominane już breloczki na klucze. Poza funkcją breloczków mogą one np. posiadać otwieracz do butelek.