Darmowa reklama w Internecie

Reklama w Internecie

Reklama w Internecie

W dzisiejszych czasach podmioty reklamujące się dążą do obniżania kosztów działań marketingowych. Są one związane z pewnym ryzykiem: nie wiadomo, czy zawsze koszty poniesione na reklamę zwrócą się choćby w części. Dlatego też obniżanie tych kosztów jest w wielu sytuacjach nieodzowne. Nie chodzi tu jednak tylko i wyłącznie o zmniejszanie intensywności działań reklamowych. Często szuka się po prostu tańszych sposobów, choć nie mniej intensywnych. Ideałem, z punktu widzenia reklamodawców, byłaby oczywiście reklama całkowicie darmowa, zapewniająca jednocześnie dotarcie do bardzo wielu ludzi. Czy taka reklama istnieje? Czy jej prowadzenie jest możliwe? Wydaje się, że odpowiedzią na te pytania może być reklama prowadzona za pośrednictwem internetu.

Należy zacząć od stwierdzenia, jednoznacznego, że darmowa reklama w Internecie jest możliwa. Jest ona prowadzona przede wszystkim na portalach społecznościowych, które są darmowe, ponadto może być prowadzona na własnej stronie internetowej, której prowadzenie oczywiście kosztuje (opłaca się hosting, serwery, itd.), ale reklama do niej przypisana już nie. Inną możliwością jest mailing reklamowy, tzn. wysyłanie do ludzi maili z treściami promującymi markę oraz jej usługi.

Wszystkie wspomniane formy reklamy są całkowicie darmowe dla reklamodawców. Czy prowadzenie takich działań jest jednak opłacalne ze względu na ich zasięg? Otóż, zaczynając od reklamy na portalach społecznościowych, a kończąc na e-mailingu reklamowym, należy stwierdzić, że jest to opłacalne, choćby z tego względu, że reklama taka dotrze może nie do milionów, ale na pewno do tysięcy ludzi.

A zatem, reklama w Internecie, prowadzona w ten sposób, jest darmowa i masowa. Nie można się zatem dziwić jej popularności wśród reklamodawców.

I nawet jeśli wspomniana Reklama w Internecie, oczywiście w wydaniu opisanym powyżej, nie osiągnie takiego efektu w sensie liczby pozyskanych klientów, jak choćby reklama w telewizji, jest ona warta podejmowania właśnie ze względu na brak kosztów. Jeśli jakiś wysiłek jest darmowy, warto go podejmować, ponieważ nawet w pesymistycznej wersji braku pozytywnych skutków (co jest mało prawdopodobne), nie ma ryzyka straty.

2 osoby skomentowały “Darmowa reklama w Internecie

Komentarze są wyłączone.